čtvrtek 9. července 2015

Šťastný život - pohádka, nebo realita?


Každý z nás touží být šťastný. Když štěstí přijde, máme strach, že ho zase ztratíme. Je to jako závod s časem....

Hořekujeme nad osudem, stále dokola si připadáme jako oběti, jako ti, kteří nemají možnost cokoliv změnit.
Kdysi jsem si tak připadala i já, hodně času jsem trávila myšlenkami na minulost, na příkoří, která se mi děla a měla jsem kolem sebe lidi, kteří na tom byli stejně.

Jak vypadá můj život dnes?
Nepatřím mezi nejmladší, jsem babičkou dvou vnuček a zanedlouho mi bude půlstoletí. Nejsem žádná modelka a nejsem vegetariánka, přesto žiji šťastný život. Mám manžela, kterého jsem poznala díky inzerátu v Mladém světě, který jsem podala v listopadu roku 1985. Inzerát zněl: "Nastávající maminka hledá hodného tatínka zn. do 28 let."  18. ledna 1986 jsme se poznali, tehdy jsem byla pět měsíců těhotná. V březnu mě požádal o ruku, v květnu se narodila Petruška a 18.října byla svatba. Žádná veliká, jen osmnáct členů obou rodin.
Čeká nás třicet let společného života a já mám pro sebe toho nejlepšího parťáka pro život. Nelpím na jeho pozornosti a ani on na mojí. Právě proto jsme oba k sobě pozorní. Máme společně další dvě dcery a všem třem dcerám jsme dali volnost a svobodu, nevyžadujeme jejich pozornost a přesto jí máme. Milujeme je a víme, že oni to vědí. Nepotřebujeme jejich důkazy lásky, víme, že nás milují. Nepotřebujeme ubezpečení, že to tak je.

Už dlouho objevuji svět skrze vnímání lásky a pravdy a to se stalo i mou pracovní oblastí. Vlastně ani nepracuji, protože se v podstatě dělím s ostatními o to, co sama žiji, používám ve svém osobním životě. Oprostila jsem se od lpění na čemkoliv, přestala jsem se obklopovat lidmi, kteří žijí v roli oběti, protože to není má cesta. Pochopila jsem, že já sama tvořím svůj život, úplně ve všech jeho oblastech, a musela bych být naprostý blázen, abych si hmotnila nepohodlí. Stala jsem se paní svého času a svých možností. Nehraji žabomyší války s ostatními. Vyjevím svůj názor, svůj postoj a pokračuji ve svém vlastním životě.

Odměnou za mé pochopení souvislostí života je mi opravdové osobní i pracovní přátelství. Pochopila jsem, že jsem svědkem nevídané zkušenosti. Obklopila jsem se ženami, které jsou velice úspěšné a milují svůj život. Milují stejně jako já Boží podstatu, nalezly sebe a teď se staly i mou součástí. Je nás šest, tedy zatím..... Šest žen, které poznaly nenávist ostatních, závist, příkoří a díky tomu dnes žijí láskou. Je nás šest, které nezávidí, nehašteří, nepomlouvají, ale milují, pomáhají si a radují se ze společné cesty a zároveň z aktivit těch ostatních. Tato čistá vzájemnost je dar darů. Pochopila jsem, že i kdyby nic jiného se v mém životě nepodařilo, tak to, že se mi podařilo dát dohromady tento soulad mezi šesti ženami a jejich protějšky, je v tomto světě ten nejkrásnější dar. Jsme jedna druhé uchem i slovem, jsme připravené pomoci a přijímáme pomoc, tvoříme a hrajeme si ve společných i samostatných projektech a užíváme si společně strávené chvíle.


Děkuji Hance Mokré, Irence Brejchové, Petrušce Matuškové, Martince Šoltové, Ivance Kukačkové za nádherný, láskyplný čas tohoto života. Holky, je mi opravdovou ctí. Miluji vás...

Žádné komentáře:

Okomentovat